آلومینیوم در هواساز

استراکچر دستگاههای هوا ساز از جنس آلومینیوم هستند ، این دستگاهها طوری ساخته شده اند که هوا از بین کویل های سرمایشی و گرمایشی عبور میکند و قابلیت تصفیه هوا را دارد طوری که رطوبت را میگیرد ، این دستگاه متشکل از دو قسمت دمپر و قاب است  و این دو قسمت مهمترین کاربرد آلومینیوم در هواساز است. دمپرها در دستگاه هوا ساز از پره های آلومینیومی تشکیل شده است که در یک قاب از جنس آلومینیوم و مخالف هم و در یک ردیف قرار گرفته اند. جای دیگری که آلومینیوم در هواساز استفاده شده ، قاب هواساز نیز از جنس آلومینیوم اکسترود شده هستند که در اشکال خاص و پنل های دوجداره ساخته شده است . این پروفیل ها با استفاده از قطعه های کرنری به یکدیگر وصل می شوند ، تمامی این قطعات آلومینیومی با کیفیت های مختلف و روکش های متنوع و همچنین ضخامتهای مختلف که در برابر فشار مقاوم هستند ، تولید میشود و در ساخت بدنه این دستگاه استفاده می شود.

مزایای دستگاه هواساز :

دستگاه های هواساز، هوای بیرون و داخل ساختمان را میکس می کند و هوای تصفیه را وارد محیط میکند .  همچنین به خریدار این امکان را می دهد تا دستگاه ها را نسبت به نوع و اندازه مورد نیاز خود سفارش دهد. این دستگاه ها در ابعاد و اندازه های مناسب با شرایط مکانی و ظرفیت آن تولید میشود . قابلیت نصب سیستم هوشمند کنترلی دارد . به راحتی قابل جابه جایی است . در هزینه و مصرف در قیاس یا سایر سیستم برق بسیار مقرون به صرفه است.

کاربرد : هواساز در مکانهای عمومی ، ساختمان ها ، مراکز عمومی ، مکانهای صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد .

تنها مکانی که از  سیستم های هواساز خیلی کم استفاده می شود ،  در محیط های استخر است، زیرا کلر باعث خورده شدن فلز آلومینیوم میشود.

برای مشاهده مقاطع مرتبط کلیک نمایید

نوشته آلومینیوم در هواساز اولین بار در تولید کننده پروفیل آلومینیوم و مقاطع آلومینیومی | دیجی آلوم. پدیدار شد.